collart faydaları / En İyi Kolajen Markası Takviyeleri İncelemeleri ve Müşteri Yorumları

Collart Faydaları

collart faydaları

Kolajen Nasıl Kullanılır?

Kolajen takviyesine karar vermek kadar doğru kullanımı da fevkalade önemlidir. Yanlış tercihler kolajen desteğinden yeterli verim almamanıza neden olabilir. Bu nedenle bu yazımızda kolajen kullanımının inceliklerini sizlerle paylaşacağız.

Vücudunuzu kolajen takviyesiyle desteklemek ve birçok farklı amaçla kolajen kullanmaya karar verdiyseniz bir sonraki adım olarak akıllara “Kolajen nasıl kullanılmalı?” sorusu gelir.

 

Bilimsel araştırmalardan referanslarla hazırladığımız bu kapsamlı yazımızda aşağıdaki içeriklere ulaşabileceksiniz:

 • Neden kolajen takviyesine ihtiyaç duyulur?
 • Çeşidine ve kullanım amacına göre kolajen takviyeleri.
 • Kolajen kaç yaşından itibaren kullanılabilir, kaç aylık kürler halinde ve hangi dozda kullanılmalıdır?
 • Hangi kolajen, nasıl ve ne zaman ne kadar süre ile kullanmalıdır? 
 • “Supra Protein Mutfak” Kolajen Nasıl Kullanılır? isimli uygulamalı olarak kolajen kullanımı videomuz.

 

Şimdi sizi A’dan Z’ye Kolajen Kullanım Rehberi yazımızla baş başa bırakıyoruz, keyifli okumalar!

 

Kolajen Neden Kolajen Takviyesine İhtiyaç Duyulur?

 

Kolajen, diğer adıyla collagen vücudumuzda en çok bulunan proteindir. Vücudumuzda bağ dokular, tendon, cilt, eklem, kıkırdak ve kemikler dahil birçok dokuda bulunur; bu bölgelerin daha esnek ve sağlam olmasından sorumlu yapısal bir proteindir.[1][2][3]  Bir başka deyişle vücudumuzu bir arada tutan tutkal gibidir (Eski Yunancada tutkal sözcüğünden türemiştir.)

 

Vücudumuz ihtiyacı olan kolajeni besinlerden aldığı amino asitlerden sentezleme yeteneğine sahiptir ama yaş aldıkça vücudun doğal kolajen üretimi azalmaya başlar.[4] Bu nedenle bu bölgelerde zamanla meydana gelen kolajen kaybı ve diğer faktörler (güneş ışınları, dış etkenler vb.) neticesinde istenmeyen sorunlar oluşabilir. Bu amaçla vücudumuzu içerden desteklemek için kolajen içeren besinler veya kolajen takviyeleri kullanabiliriz.

 

Kolajen Formları ve Kullanım Şekilleri

 

Kolajen takviyeleri birçok çeşit ve formda karşımıza çıkar. Bu nedenle kullanım şekilleri değişkenlik gösterir. Kolajen nasıl kullanılmalı sorusuna yanıt vermeden önce kolajen çeşitlerini tanımamızda fayda var.

 

Kolajen Nasıl Kullanılmalı?

 

Kolajen formuna göre kullanım şekli de değişebilir. Kolajen takviyelerini üç ana grupta toplayabiliriz:

 

·     Toz Kolajen: Adından da anlaşılacağı üzere toz formdadır; birçok yemek ve içecekle kullanıma uygun en popüler kolajen formudur. Tekli saşelerde veya kavanoz şeklindeki ambalajlarda kullanıma sunulur.

·     Sıvı Kolajen: Toz kolajenin su ile karıştırılarak içime hazır hale getirilmesiyle oluşan kolajen takviyeleridir. Kullanım rahatlığı en büyük avantajıdır. 

·     Tablet / Kapsül / Hap Kolajen: Toz kolajenin tablet, kapsül veya hap haline getirilmesiyle oluşan kolajen formudur. Kullanım rahatlığı sağlamasıyla ön plana çıksa da kolajen miktarı en düşük kolajen takviyesi olmasıyla bilinir.

 

Kaynağına göre kolajen takviyelerini ise dört ana grupta toplayabiliriz:

 

 • Sığır Kolajeni
 • Balık Kolajeni
 • Tavuk Kolajeni
 • Yumurta Kabuğu Zarı Kolajeni (Yumurta Kolajeni)

 

Tiplerine göre kolajen takviyelerini dört ana grupta toplayabiliriz:

 

 •      TİP 1 Form: Bu formdaki kolajen takviyeleri genellikle balık ve sığır kaynaklıdır. Vücutta en çok bulunan kolajen tipidir. Bu nedenle cilt dahil vücudun tamamı için kullanılabilir. [10][11]
 • TİP 2 Form: Genellikle sığır ve tavuklardan üretilir. Yapısında bulunduğu kıkırdak ve eklem desteği için sıkça tercih edilen bir kolajen formudur.[12]
 • TİP 1 & 3 Form: Genellikle sığır kaynaklı olarak bulunan kolajen takviyesidir. Cilt, bağ dokular, tendon, kemik ve eklemler dahil vücudun tamamında en çok bulunan kolajen tipleridir.[13]
 • TİP 5 & 10 Form: Henüz Yumurta Kabuğu Zarından (Eggshell Membrane) üretilebilen kolajen formudur ve üretimi sınırlı olduğundan piyasada nadir olarak bulunabilir durumdadır. Eklem, cilt, kemik ve göz dahil birçok doku ve organda bulunan kolajen formlarıdır.[14][15][16]

 

Kullanım Amaçlarına Göre Kolajen Takviyesi Kullanımı

 

Kolajen takviyelerinin birçok farklı amaçla kullanımı genç- yaşlı, kadın-erkek ayırt etmeksizin artmaya devam ediyor.

 

Baştan belirtmek gerekirse tüm kolajen takviyeleri hangi formda ve tipte ve dozajda olursa olsun vücudunuzun kolajen ihtiyacı olan tüm bölgelerinde kullanıma uygundur çünkü vücudumuz kullandığımız kolajeni ihtiyacı olan kolajen tipine dönüştürme yeteneğine sahiptir. 

 

Yine de vücudun hangi bölgesi için kolajen kullanımı amaçlanıyorsa o bölgede bulunan kolajen tipini içeren kolajen takviyesi seçimi yaygın bir kabul görmüş durumda.

 

Aşağıda kolajen peptidlerin en yaygın kullanım amaçlarını ve önerileri özetledik:

 

 • Cildimiz büyük oranda TİP 1 & 3 kolajen içerir. Bu amaçla balık ve sığır kaynaklı TİP 1 veya TİP 1 & 3 formdaki kolajen takviyeleri öne çıkıyor. haftalık kürler halinde kullanıldığında cilt üzerindeki klinik etkileri gösterilmiştir. Kürler arasında aylık ara verilebilir.[17][18]
 •       Eklem ve kıkırdakların yapısında bulunan TİP 2 veya TİP 5 & 10 formdaki kolajen takviyeleri incelenebilir. Yapılan klinik araştırmalar ay düzenli kolajen kullanımının eklemler üzerindeki etkilerini gösteriyor.[19][20]
 •       Kemikler TİP 1 formda kolajen içerir bu nedenle sığır veya balık kaynaklı TİP 1 kolajen formdaki ürünler incelenebilir.[21] Klinik araştırmalar düzenli kolajen kullanımının kemikler üzerindeki etkilerini birçok kez göstermiştir.[22][23]
 •       Bağ dokular ve tendonlar TİP 1 kolajen içerir bu nedenle sığır veya balık kaynaklı TİP 1 kolajen formdaki ürünler incelenebilir.[24][25]
 •      Saçlar için TİP 1, TİP 5 ve TİP 3 formda kolajen içeren takviyelerini inceleyebilirsiniz. Biotin içeren kolajen takviyeleri de bu amaçlı kullanım için tercih edilebilir.[26]

 

Yaşa göre kolajen kullanımı nasıl olmalıdır?

 

Kolajen takviyesi geniş bir yaş skalasındaki kişiler için kullanıma uygundur. Kullanım amacına ve yaşa göre kesin bir çizgi bulunmasa da Supra Protein olarak ürünlerimizin aşağıdaki şekilde kullanılmasını öneriyoruz:

 

·      30 yaş altındaki kişiler günlük kullanım dozu mg- mg arası olan ürünleri aylık kürler halinde kullanabilir.

·      30 yaş üzeri kişiler ise günlük kullanım dozu mg- mg arası olan kolajen takviyelerini haftalık kürler halinde kullanıp sene içerisinde bu kürü kez tekrarlayabilirler.

 

Uyarı: Bu tavsiyeler genel ve sağlıklı kişiler için olup, hastalık, düzenli ilaç kullanımı vb. sağlık sorunu olanların veya emzirme/hamilelik döneminde olanların doktoruna danışması tavsiye edilir.

 

Kolajen Takviyeleri Nasıl Kullanılır?

 

Toz, sıvı ve tablet-hap kolajen takviyelerinin ayrı ayrı nasıl kullanıldığını sizler için açıklıyoruz:

 

Sıvı kolajen nasıl kullanılır? Kolajen nasıl içilmeli?

 

Sıvı kolajen takviyeleri genelde içime hazır tekli tüpler-flakonlar halinde olsa da kimi zaman daha konsantre halde su ile karıştırılıp tüketilebilecek şekilde karşımıza çıkar. Günde bir shot sıvı kolajen günün herhangi bir saatinde aç veya tok karına tüketilebilir.

 

Dilerseniz su, meyve suyu veya yemeklerinize de ekleyebilirsiniz tabi ama aromalı olduklarından bu opsiyonlar haliyle kısıtlı olacaktır.

 

Kolajen hapı ve kolajen tablet nasıl kullanılır?

 

Kolajen hapı veya tablet kolajen bir bardak suyla birlikte kullanılabilir. Günde tablet olarak kullanılabilir.

 

İpucu: Tablet yutmakta güçlük çekenlerin tableti ortadan ikiye bölüp iki parça halinde yutmaları daha kolay olacaktır.

 

Toz Kolajen Nasıl Kullanılır? 

 

En çok merak edilen toz kolajen nasıl kullanılmalı sorusunun cevabına geldi sıra. İşte Supra Protein toz kolajen ürünleri için en yaygın 4 kolajen kullanım önerisi:

 

1-Su ile tüketmek

 

Supra Kolajen toz formunda suda rahatlıkla çözünen, neredeyse tatsız & kokusuz bir proteindir. Kolajen tozu nasıl içilir sorusuna su ile tüketimi pratik ve sağlıklı bir alternatiftir şeklinde cevap verebiliriz. 1 bardak suya günde tercihen gram kolajen tozu karıştırılarak içilebilir.

 

 

2-Çay- kahve ile tüketmek

 

Sabah kahveniz ile güne enerjik bir başlangıç yaparken bunu kolajen ile taçlandırmak istemez misiniz? Tadını ve aromasını değiştirmeyen kolajen ile kahvenizi yudumlarken kolajen almak paha biçilemez. (Hindistan cevizi aromasıyla kahvenizle harika bir uyum sağlayan Collagen Beauty Formula ürününü kesinlikle denemelisiniz)

 

3-Meyve suyu, smoothieler ile tüketmek

 

Kolajen tozu sıvı ürünlerle uyumlu bir takviyedir. Meyve suyunuza ve smoothie tariflerinize toz kolajen ekleyerek gayet sağlıklı ve pratik bir şekilde günlük kolajeninizi alabilirsiniz.

 

4-Çorba ve yemekler

 

Büyüklerimiz kolajen yönünden zengin kemikli etlerle yapılan tencere yemekleriyle kolajen ihtiyaçlarını yıllarca sağlayabildiler. Günümüzde hızlı yaşam şeklinde bu yemekleri hazırlamak bazen zahmetli ve zaman alıcı olabilir. Bu gibi durumlarda çorbanıza veya herhangi bir yemeğinize bir ölçek ekleyeceğiniz kolajen ile günlük kolajeninizi hızlı ve pratik bir şekilde alabilirsiniz.

 

Kolajeni kahvaltılık gevrekler ile tüketmek, kek-pasta yapımında kullanmak, protein shake tariflerinize ekleyerek kullanmak da diğer popüler tercihler arasında bulunuyor.

 

“Toz kolajen nasıl içilir?” sorusundaki kullanım alanları bunlar. Youtube videomuzda uygulamalı olarak kolajen kullanım şekillerini sizler için gösterdik izlemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

 

Kolajen nasıl kullanılır sorusunu yanıtladığımıza göre hangi kolajen ile bu kullanımların mümkün olduğunu da belirtelim.

 

 

Kolajen Ne Zaman İçilmelidir?

 

Toz kolajen ne zaman içilmeli ve Toz kolajen aç karnına mı içilir? sorusuna gelirsek şöyle yanıtlayabiliriz:

 

“Kolajen doğal bir gıda takviyesi olması sebebiyle kullanımıyla ilgili kesin bir çizgi yoktur. İsterseniz aç karna isterseniz tok karnına, günde bir defa; yemeklere, çorbalara ya da bir bardak suya karıştırıp içebilirsiniz.”[27][28] Böylelikle Toz kolajen aç karnına mı içilir? sorusuna da cevap vermiş olduk. 

 

Cilt İçin Kolajen Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

 

Kişiden kişiye değişmekle birlikte kolajen, bilimsel araştırmalara göre hafta arasındaki kürlerle kullanılabilir, bu da senede iki veya üç kez tekrarlanabilir. Bu şekilde kürlerle kullanan kişilerde pozitif değişimleri klinik çalışmalarda gözlemlenmiştir.[29][30]

 

Hangi Kolajen?

 

Satın alacağınız kolajen takviyesinin aşağıdaki özelliklerde olmasına da dikkat etmenizi tavsiye ederiz:

✓ Kolajen yüksek biyoyararlanım için hidrolize edilmiş peptid formda olmalıdır.

 

✓ İçindeki kolajen miktarının yeterli veya çeşitli olması önemlidir. Bu yazımızda referans verdiğimiz bilimsel araştırmalar genelde günlük mg arası kolajen tüketiminin pozitif sonuçlarını gösteriyor. 

 

✓ Kolajen içerisinde sağlığınıza etki edebilecek yapay tatlandırıcı, şeker ilavesi, yapay renklendirici vb. içerip içermediğini kontrol edebilirsiniz.

 

✓ Kolajenin kaynağı önemlidir. Doğal ortamında özgürce ve sağlıklı beslenmiş hayvanlardan elde edilen kolajen takviyelerini tercih edebilirsiniz.

 

Siz de aradığınız kolajen takviyelerine web sitemizden ulaşabilir, ücretsiz kargo avantajıyla hemen sipariş verebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve sorularınız için bize canlı destek veya Whatsapp üzerinden yazabilir veya üzerinden müşteri destek merkezimizi arayabilirsiniz.

 

 

Referanslar:

[1] seafoodplus.info

[2] seafoodplus.info

[3] seafoodplus.info

[4] seafoodplus.info

[5] seafoodplus.info

[6] seafoodplus.info

[7] seafoodplus.info

[8] seafoodplus.info

[9] seafoodplus.info

[10] seafoodplus.info

[11] seafoodplus.info

[12] seafoodplus.info

[13] seafoodplus.info

[14] seafoodplus.info

[15] seafoodplus.info

[16] seafoodplus.info

[17] seafoodplus.info?recordID=JP

[18] seafoodplus.info

[19] seafoodplus.info

[20] seafoodplus.info

[21] seafoodplus.info

[22] seafoodplus.info

[23] seafoodplus.info

[24] seafoodplus.info

[25] seafoodplus.info

[26] seafoodplus.info

[27] seafoodplus.info

[28] seafoodplus.info?v=SskHC4hWpMU

[29] seafoodplus.info

[30] seafoodplus.info

 • Supra Protein

  Supra Protein içerik ekibi çalışmalarını klinik araştırmalardan yararlanarak oluşturur. Sitemizde yayınlanan içerikler bilgilendirme amaçlıdır; sağlık tavsiyesi yerine geçmez. Tedavi ve teşhis için hekiminize danışmanız tavsiye edilir.

Konu cilt bakımı olduğunda birçok farklı kozmetik ve takviye gıda bulmanız mümkün. Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz kolajen, genç ve sağlıklı bir cildin anahtarı olarak görülüyor. İster takviye olarak alabileceğiniz ister serum olarak uygulayabileceğiniz bu protein, birçok yaşlanma karşıtı ürünün temelini oluşturuyor. Kolajen nedir, en iyi kolajen markası hangisi, en iyi kolajen takviyesi ve faydaları nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte cilt bakım rutininize yepyeni bir soluk getirecek en iyi kolajen takviyesi markaları listemiz.

Kolajen nedir?


Kolajen, vücudumuzun protein yapısının yaklaşık üçte birini oluşturan bir proteindir. Kaslarımızda, kemiklerimizde, tendonlarımızda ve bağ dokularımızda bulunan bu protein; aynı zamanda kan damarlarımızın, dişlerimizin ve gözümüzün yapısında da yer alıyor. Bu nedenle kolajeni tüm bu dokuları bir arada tutan bir tutkal gibi düşünebiliriz. Kolajenin 16 alt türü bulunuyor. Bunlardan en yaygın olanlar ise Tip 1, Tip 2, Tip 3 ve Tip 4 kolajen. Tip 1 kolajen, yani vücudumuzdaki kolajenin %90’ı, deri, kemik, tendon, kıkırdak, diş ve bağ dokularda bulunuyor. Tip 2 kolajen, eklemlerde yer alıyor. Tip 3 kolajen; kaslarda, damarlarda ve organların desteklenmesinde görev alıyor. Tip 4 kolajen ise cilt katmanlarında bulunuyor. Vücudumuzun ürettiği kolajen miktarı, yaş ilerledikçe azalıyor. Bu nedenle birçok insan, daha sağlıklı ve genç bir cilt görünümü için kolajen takviyesi almayı tercih ediyor. Bu sayede kolajen eksikliğinin yol açtığı sarkma ve kırışıklık gibi problemlerin önüne geçiliyor.

Kolajenin faydaları nelerdir?


Kolajenin vücudumuz için oldukça önemli olduğundan bahsetmiştik. Yani bu protein, vücudumuzun birçok bölümünde görev alıyor. Bu nedenle faydaları saymakla bitmiyor desek yeridir 😊 Ancak başlıca faydaları için şunları söyleyebiliriz:

 • Cilt sağlığını geliştiriyor. Cildin elastikiyetisini arttırıyor ve cilt kusurlarının iyileşmesine yardımcı oluyor.
 • Kırışıklık oluşumunu azaltarak yaşlanma belirtilerini geciktiriyor.
 • Kıkırdak bütünlüğünün korunmasına yardımcı oluyor. Bu sayede eklem ağrılarıyla mücadele ediyor, eklem iltihaplanmasını engelliyor.
 • Kemiklerin güçlenmesini sağlıyor. Kemik kaybının önlenmesine katkıda bulunuyor.
 • Kırık ve çatlakların iyileşme sürecini hızlandırıyor.
 • Kas kütlesinin korunmasına ve arttırılmasına yardımcı oluyor.
 • Saç ve tırnak sağlığının gelişmesine katkıda bulunuyor.
 • Yaraların iyileşme sürecini hızlandırıyor.
 • Sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlıyor. Bu sayede metabolizmanın hızlanmasına yardımcı oluyor.


1. Voonka Collagen Beauty Hyaluronic Acid Kolajen Hapı


Konu en iyi kolajen takviyesi olduğunda akla gelen ilk isimlerden biri elbette Voonka. mh hyaluronik asit içeren bu tabletler, aynı zamanda kolajen bakımından da oldukça zengin. Cildinize kaybettiği nemi geri kazandıran bu ürün, ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilt vaadediyor. Ek olarak ürünün C vitamini ile zenginleştirildiğini de söyleyelim.

Kullanıcı yorumu: Başka marka kolajen de kullandım fakat bunun kadar etkisini görmedim, ciltte parlaklığı ikinci/üçüncü haftada farkediyorsunuz. Çok iyi bir ürün fakat hap boyu biraz büyük, ikiye bölerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tavsiye edilir. Fiyatı da gayet uygun.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

2. Voonka Collagen Powder Hidrolize Kolajen Vitamin C

kolajen takviyesi


Kolajen takviyesi denildiğinde toz formundaki takviyeleri atlamak olmaz! Tip 1, Tip 2 ve Tip 3 kolajen içeren bu takviye, C vitaminiyle zenginleştirilmiş. Cildin normal fonksiyonları için gerekli olan kolajen üretimini destekleyen ürün, bununla sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda kıkırdak, sindirim sistemi ve kan damar sağlığınızı da destekliyor. Ürünün su ya da diğer gıdalarla karıştırılarak tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Kullanıcı yorumu: Piyasaya göre en iyi fiyat burada. Kollagenin 3 formunu da içeriyor. Toz şeklinde ve içinde ölçü kaşığı bulunuyor. Ayrıca tarif kitapçığı eklenmiş benim çok hoşuma gitti. Kollagen denemek istiyorsanız başarılı bir ürün.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

3. Solgar Hyaluronic Acid Collagen Complex Kolajen Hapı

kolajen takviyesi


Konu kolajen takviyesi olduğunda akla gelen bir diğer marka ise Solgar. Hyaluronic asit ile zenginleştirilen bu kolajen takviyesi, metabolizmayı dengelerken bir yandan da bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor. Bunlara ek olarak diş ve cilt sağlığınızı koruyor. Tabii bir de yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına yardımcı olduğunu da söyleyelim. Kimi kullanıcılar ürünün Tip 2 kolajen içerdiği konusunda uyarılarda bulunmuş. Yani cilt ve saç sağlığındansa kemik sağlığı için daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcı yorumu: seafoodplus.info bitirmek üzereyken yorumumu güncellemek istedim. İlk kutuda çok etkisini görmedim ama sonlarına doğru yüzüme Bi ışıltı kattı. Düzenli kullanımda 2. Kutuda tamamen etkisini gösterdi. Spor yaparken dizlerimde katır kutur sesler çok azaldı, tırnaklarım hiç bu kadar sağlıklı olmamıştı,tüm cilt sorunlarımda düzelme oldu ve enerji verdiği gerçek. Uzun zamandır kullanmak istediğim bir ürünü iyi ki almışım çok memnunum

Amazon&#;da Fiyatını Gör

4. New Essentials Kolajen Serum

kolajen takviyesi


Gelelim en iyi kolajen serum çeşitlerine! Yaşlanma karşıtı bir bakım için tercih edebileceğiniz bu serum, son zamanların en popüler cilt bakım ürünlerinden biri. Yaşlanma belirtilerinin önüne geçen ürün, daha genç ve canlı bir cilt vaadediyor. Serumun içerisinde kolajen, protein ve nemlendirici bulunuyor. Bu sayede bir yandan cildinizin nem dengesini korurken bir yandan da protein sentezini destekliyor.

Kullanıcı yorumu: Satıcı &#; Kargo ikilisi çok hızlıydı ve paketlemesi oldukça özenliydi 🤩 Her gece yatmadan önce sürüyorum. Cildim gerçektende canlılık kazandı . Cildimin toparlandığını hissediyorum. Bu markanın diğer serumlarınıda kullanıyorum. Hiç birinden pişman olmadım. Farklı markalara deli gibi para saçmanıza kesinlikle gerek yok. Artık başka marka kullanmam 🤩

Amazon&#;da Fiyatını Gör

5. Mizon Collagen Kolajen Serumu

kolajen takviyesi


Konu kolajen serum olduğunda akla gelen bir diğer ürün ise Mizon Collagen İçeriğindeki zenginleştirilmiş marine collagen sayesinde cildin elastikiyetini korumasına yardımcı olan ürün, yorgun ciltler için oldukça ideal. Cildi derinlemesine nemlendiren serum, aynı zamanda dış etkenlere karşı da koruma sağlıyor.

Kullanıcı yorumu: Tesadüfen almıştım ama düzenli kullanımda ben ve çevremdekilerin değişimi farkı sonucu tekrar aynı kullanıcıdan aldım. Cildimi gergin parlak bir görünüme kavuşturdu. Hatta sivilce sorunum bile geçti. Elimde kalan son damlasına kadar yüz, boyun bölgemde uyguluyorum, gerçekten çok kıymetli benim için ☺️ 35+ yaş için öneririm

6. LR Zeitgard Racine Kolajen Takviyesi Serum


Saf kolajen içeren bu serum, cildin sıkılaşmasını sağlarken bir yandan da cildi derinlemesine nemlendiriyor. Ek olarak bu nemi hapseden ürün; daha genç, taze ve pürüzsüz bir görünüm vadediyor.

Kullanıcı yorumu: Kesinlikle muhteşem bir ürün kullanımın seafoodplus.infoında cildim ışıl ışıl seafoodplus.info alıyorum tavsiye ederim

Amazon&#;da Fiyatını Gör

seafoodplus.infoerm Superserum Collagen + Vitamin C Serum

Herbaderm Superserum içeriğinde kolajen ve vitamin C&#;yi aynı anda barındıran adı üzerinde süper bir cilt bakım serumu. Cildi besler, nemlendirir ve yumuşatıseafoodplus.info tonunu eşitler ve aydınlatır. Antioksidan koruma Hyaluronik asit sentezini destekler. Doğal nem kaybını (TEWL) azaltır. Cilt elastikiyetini artırır. Günde iki defa, sabah ve akşam olmak üzere, avucunuza damlattığınız damla serumu masaj yaparak temiz ve kuru cildinize uygulayınız. Cildinizin serumu emmesi için bir süre bekleyiniz, ardından nemlendirici kreminizi sürünüz.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

8. Mizon Bio Collagen Kolajen Takviyesi Serum

Mat ve yaşlanma belirtileri gösteren cildi güçlendirmek ve yenilemek için tasarlanan hafif serum, cilt hücrelerinin yenilenmesini desteklemek ve ömrünü uzatmak için cilde kolajen, palmitoyl tripeptide-5 ve panthenol desteği sağlar.  İçeriğindeki hyalüronik asit ve gliserin, cildi nemlendirirken kuruluk ve tahrişe karşı koruyucu bir bariyer oluşturur. Temiz cilde iki üç damla dairesel hareketlerle uygulanmalıdır.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

9. Day2Day The Collagen All Body Kolajen Takviyesi

Day2Day The Collagen All Body, kollajen peptid, glutatyon, hyaluronik asit, vitamin ve mineral kompleksi içeren toz formda gıda takviyesidir. Ürün ilave şeker içermez ve tavsiye edilen günlük tüketim miktarı 1 ölçek = 10 g&#;dır. Üründe bulunan D vitamini ve Çinko; iskelet sistemine ve bağışıklığın korunmasına katkı sağlar. Gluten içermez.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Supra Protein Beef Collagen Kolajen Takviyesi

İçeriğinde yer alan mg kolajen peptidleri ile; vücudun ihtiyaç duyduğu doğal kolajen ve hyaluronik asit üretimini destekleyerek, zamanla bozulan kolajen yapısını onarmayı; cilt dokusunu, saçları, eklem, kemik ve kasları yenilemeyi hedefler. % Kolajen hidrolizat (sığır kaynaklı hidrolize kolajen peptidleri) içermektedir yani vegan kullanıma uygun değildir.

Amazon&#;da Fiyatını Gör

Sıvı Kolajen Kullanımı İçin En Doğru Zaman Ne Zaman?

“Sıvı kolajen kullanımına hangi yaşta başlamalıyım?” “Sıvı kolajeni günün hangi saatinde kullanmalıyım?”

Kolajen ile tanışıp, sıvı kolajen farkındalığınızı oluşturduktan sonra aklınıza gelen sorulardan ikisini bu yazı içerisinde cevaplamaya çalışacağız.

Kolajen hakkında yazılan bilgilendirici makalelerimizi okuduysanız, vücudumuzun 25 yaşımız itibari ile kolajen kaybetmeye başladığını artık biliyorsunuzdur. Peki bu 25 yaş keskin bir çizgi midir? Tabii ki hayır. Kimi insanın kolajen kaybı yirmili yaşlarının başında kendini belli ederken, kimi insan yirmili yaşlarının sonunda bile gözle görülür biçimde çok fazla hissetmeyebilir. Dolayısıyla bu konuda yirmili yaşların ortası diyerek ortak noktada buluşmak en doğrusu olacaktır.

Sorumuzun cevabına gelince, eğer yaşınız genç ise (23,24,25) bu yaşlarda likit kolajen kullanımına başlamanız cildinizin kolajen kaybı ile yaşayacağı olumsuz etkileri bir hayli geciktirecektir. Eğer 25 yaş üzeri iseniz, kolajen kullanımına hemen başlamalısınız!

Collagen Lift Paris™ Vitality

Peki günün hangi saatinde, hangi öğünde kullanırsanız en etkili sonucu alırsınız? Bu sorunun cevabını uzman doktorlarımızın tavsiyesiyle ve klinik çalışmalarımızın sonucunda cevaplamaya çalışıyoruz. Sıvı ürünlerin emilimini hızlandırmak için, en önemli husus aç karna olmanız olacaktır. Dolayısıyla tüketim için iki seçeneğimiz kalıyor: sabah aç karna ve akşam yatmadan hemen önce.

Uzmanlarımız her ikisini de öneriyor.

Sabah aç karna içerseniz; kahvaltıdan 30 dakika önce bir bardak suya karıştırılarak içilen Collagen Lift Paris™ gün içerisinde vücudunuza giren ilk besin olarak en hızlı ve en yararlı şekilde kana karışacaktır. Dolayısıyla böylece ürünün etkisinden tam performans almanız mümkündür. Aynı zamanda sabah aç karna içtiğiniz bir bardak su tokluk hissi verecek ve böylece fazla besin tüketiminin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

İkinci seçenek ise yine uygulanabilir ve etkili bir zaman dilimidir. Cilt için düzenli uyku çok önemlidir! Vücut, onarımını uyku sırasında daha fazla yapar. Uykuyu bir batarya dolum süreci olarak düşünebilirsiniz. Uykudan hemen önce aç karna içilen sıvı kolajen de vücut başka bir enerji kullanımı yapmadığı için midede kolay emilir ve etkisinden hiçbir şey kaybetmez!

25 yaş ve üzeri olan tüm okuyucularımız; sabah kahvaltıdan 30 dakika önce veya akşam yatmadan hemen önce bir bardak suya karıştırarak sıvı kolajen ürünlerini tüketebilir.

- Kolajen ne işe yarar? Kaslar ve bağlar için esneklik ve iyileşme, cilt, saç ve tırnaklar için kırışıkları ve deri çatlaklarını azaltmayı, kemikler için kemik yoğunluğunu artırmayı, kan damarları ve kalp için yağ tabakasını azaltmayı, gözler için kornea sağlığının korunmasını, sindirim sistemi için ise bağırsak duvarının onarımını sağlar. . . . . . 🌍 seafoodplus.info 📱 45 65 ☎ 01 48 📩 Sipariş, bilgi ve bayilik için . . . . #collangocollagen #collangokolajen #kolajen #tozkolajen #cilt #deri #antiaging #yaşlanmakarşıtı #kemik #bağ #tendon #diş #ciltbakımı #acne #skincare #skin #ciltbakımı #hidrolizekolajen #saşe #saşekolajen

- Kolajen ne işe yarar? Kaslar ve bağlar için esneklik ve iyileşme, cilt, saç ve tırnaklar için kırışıkları ve deri çatlaklarını azaltmayı, kemikler için kemik yoğunluğunu artırmayı, kan damarları ve kalp için yağ tabakasını azaltmayı, gözler için kornea sağlığının korunmasını, sindirim sistemi için ise bağırsak duvarının onarımını sağlar. . . . . . 🌍 seafoodplus.info 📱 45 65 ☎ 01 48 📩 Sipariş, bilgi ve bayilik için . . . . #collangocollagen #collangokolajen #kolajen #tozkolajen #cilt #deri #antiaging #yaşlanmakarşıtı #kemik #bağ #tendon #diş #ciltbakımı #acne #skincare #skin #ciltbakımı #hidrolizekolajen #saşe #saşekolajen

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir