kehribar yararları / Kehribar Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir | Elmas İş

Kehribar Yararları

kehribar yararları

Kehribarın Faydaları Nelerdir?


Kehribar, doğada kendi kendine oluşan ve oluşumu için çok uzun yılların geçmesi gereken doğal bir taştır. Kehribar kolye ve bileklik gibi takı seçenekleri bulunan doğal taşın faydaları, yüzyıllarca reçineli ağaçların kovuğunda oluşan yapısının içinde yer alan süksinat asitten gelir. Bu asidin insan vücudunda hem bebekler hem de yetişkinler için çeşitli faydaları bulunur. Kehribarın en önemli faydalarından biri, tenle temas ederek vücudun negatif elektriğini almasıdır. Fosilleşmiş reçine yapısının bu önemli faydaları anlaşıldıktan sonra takı ve aksesuar üretiminde kehribar taşının kullanımı gittikçe artmıştır. Ancak doğada sınırlı sayıda bulunabilen kehribarın taklitleri de sıklıkla yapılır. Doğal kehribar, sarı ve kırmızı başta olmak üzere çeşitli renklere sahiptir. Ayrıca şeffaf yapısıyla hoş bir görünüme sahiptir. İşte şıklığı kadar faydalarıyla da kullananların çok beğendiği kehribar, özellikle bebeklerin gelişimine büyük katkı sağlar.

Kehribarın Bebeklere Faydaları

Kehribar bebek bileklikmodelleri sayesinde bebeklerinizin ruh ve beden sağlığını koruyabilirsiniz. Bağışıklığını korumak için bebeklerinizin bileğinde yer alacak kehribar bileklik, onların huzursuzluklarını azaltmaya yardımcıdır. Bebeklerinizin uykuya geçiş sürelerini kısaltmaya yardımcıdır. İçeriğinde bulunan süksinat asit, insan vücudu için faydalı özellikleriyle hastalıklarla mücadelede etkilidir. Bebeğiniz diş çıkarmaya başladığı zaman damaklarındaki ağrıyı ve ağız salyasını azaltmak için kehribar bebek kolye kullanabilirsiniz. Bebeğinizin ruh ve beden sağlığını korumaya yardımcı olan kehribar takılar, mide yangısını, boğaz ağrısını azaltmaya yardım eder. Gözünüzden sakındığınız bebeklerinizin gaz problemi nedeniyle rahatsız olduğunu fark ediyorsanız kehribar bileklik ve kolye kullanarak rahatsızlıklarını azaltabilirsiniz.

Kehribarın Yetişkinlere Faydaları

Kehribarın özelliklerinden yararlanmak için onu bileklik ve kolye olarak teninizle temas edecek şekilde kullanmalısınız. Kehribar kolye, boynunuza temas ederek boğaz ağrısı, guatr, baş ağrısı gibi rahatsızlıklarınızı azaltmaya yardımcıdır. Grip ve soğuk algınlığına yakalanmanızı engellemeye yardımcıdır. Eğer soğuk algınlığı, mevsimsel alerjik rinit, atım ve bronşit geçiriyorsanız bu rahatsızlıkların olumsuz etkilerini azaltmaya yardım eder. Böylece kendinizi daha dinç hissedersiniz.

Gerçek kehribar kolye ve kehribar bileklik kullanıyorsanız takı üzerindeki taşların genellikle son derece şeffaf olduğunu fark edebilirsiniz. Sol el bileğinde kullandığınızda vücutta biriken kötü elektriği atmanıza yardım eder. milyon yıllık sürede reçineli ağaçların kovuğunda birikip fosilleşerek oluşan kehribarın yetişkinlere faydaları arasında melankoliyi önlemesi de yer alır. Özellikle ruh sağlığı üzerindeki olumlu etkisiyle öne çıkan kehribar, birçok fiziksel rahatsızlığın önlenmesinde de tercih edilir. Sarılığı önleyen doğal taş, bademcik rahatsızlıklarının iyileşmesine yardım eder.

Damla Kehribarın Faydaları

Damla kehribar bileklik kullanarak, kalp krizi riskini azaltabilir, kan akışınızı düzenleyebilirsiniz. Sarıya çalan hoş rengiyle stresinizi azaltmaya yardım eder. Özellikle iş yerinde stresiniz fazlaysa bileğinizde taşıdığınız kehribarla vücudunuza negatif enerji yüklenmesini engelleyebilirsiniz. Negatif enerjiyi uzaklaştırarak bedeninizin rahatlamasını sağlar. Guatr hastalığını önler. Kolye ya da boyunluk şeklinde kullanarak boğaz kısmında yaşadığınız rahatsızlıkları azaltabilirsiniz. Enfeksiyonları önlemeye yardımcıdır. Bağışıklığınızı güçlendirerek hasta olma ihtimalinizi azaltır.

Kehribarın faydalarını hissetmek için doğal kehribardan yapılma takı ve aksesuar kullandığınızdan emin olmalısınız. Ateşe maruz kaldığında renk değiştiren ve yumuşayan kehribar, ortalığa reçine kokusu yayarak kırmızı renge bürünür. Sahte kehribardan bu yönüyle ayrılan damla kehribar kolye ve bileklik yapımında hoş bir takı seçeneğidir. Tuzlu suya attığınız kehribar gerçekse suyun dibine çökmez.  Sofi Maya olarak hem bebekler hem de yetişkinler için ürettiğimiz kehribar bileklik ve kolye modelleriyle kendinizi her zaman iyi hissetmenizi sağlar. Şimdi kehribar bebek kolye, tespihler ve daha birçok model için web sitemizden bakabilirsiniz.

Elmas İş

Kehribar taşı faydaları ve kehribar taşı özellikleri hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevabını bu blog yazımızda bulabilir ve detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kehribar çeşitleri, kehribar yararları, kehribar taşı nasıl anlaşılır, kehribar faydaları ve kehribar özellikleri sorularının cevabını gelin hep beraber inceleyelim.


Kehribar Nedir?

Çamgiller( Pinaceae) familyasına ait olan bir çam türü olan Pinus Succinifera ağaçlarının fosilleşmiş reçinesi olan kehribar, süs eşyası ve takı yapımında yoğun olarak tercih edilen bir taştır.

Son dönemlerde popülerliğini hızlıca devam ettiren kehribar taşı takı ve süs eşyası yapımında yoğun olarak kullanılmaktadır. Güzelliğinin yanı sıra kehribar taşının faydaları da oldukça dikkat çekmektedir. Orijinal kehribar taşını tercih ederek sizde bu faydalardan yararlanabilirsiniz.

Açık sarıdan kızıla kadar çeşitli renklere sahip olan kolay kırılabilen, yarı saydam, kolay kırılabilen ve gömüldüğü alanda cisimleri kendisine doğru çekme özelliği kazanan bir fosil cinsidir.

Kehribar taşı Baltık Deniz’inden (Polonya, Rusya) çıkartılan ve geçmişten günümüze kadınların süs eşyalarında ağırlıklı olarak kullanılan sayılı taşların başında gelmektedir. Göz alıcı parlaklığı aşısından bu taşı farklı başka bir taş ile kıyaslamak mümkün değildir. Bu taşa toprak altında yapışmış olan fosilleşmiş böcekler ve yabani bitkilerin fazla olması diğer taşlarda bulunmayan önemli özelliklerden bazılarıdır.

Süs eşyası ve takı yapımında kullanılan kehribar taşı içindeki yaprak, böcek ve çiçek kalıntıları zaman içinde bozulmayacak şekilde mumyalanmıştır. Bunu yanı sıra bu kalıntılar eski dönemler hakkında bilgi edinilmesine yardımcı olmaktadır.

Kehribar taşında deterpenik reçine asitleri,biraz uçucu yağ ve ezenler yer almaktadır.  Dünya kehribar yataklarının büyük bir bölümü %90 kadarı Rusya’nın Kaliningard bölgesinde yer almaktadır. Kehribar yatakları Avrupa’da en çok Ukrayna, İsveç, Hollanda, Sicilya ve İngiltere’de görülmektedir.

Bu taş ortalama olarak 25 ile 40 metre arasında değişen bir derinlikte eski devirlerde meydana gelmiş olan denizaltı çökeltilerinin iki tabakası arasında damarlar şeklinde yer almaktadır. Buna mavi toprak adı verilmektedir. Bu kehribarın ikinci vatanıdır. Birinci vatanı ise Polonya Baltık Denizi ve İskandinavya’nın büyük bir kısmını içine alan sahalardır.

Damla Kehribar Nedir?

Damla kehribar genelde bal rengi, sarı, limon rengi, turuncu, sarımtırak ve buz beyazı renklerde karşımıza çıkmaktadır. Dominik damla kehribarı normal bir ortamda yeşil renge sahipken güneşe maruz kaldığı takdirde turkuaz mavisi rengini almaktadır.

Bunun yanı sıra damla kehribarların arta kalan parçaları eritilip sıkıştırılarak hakiki pres damla kehribar teşbihleri elde edilmektedir. Ancak günümüzde pres damla kehribar olarak satılan teşbihlerin %99’u insan yapımı sentetik içine reçine karıştırılmış olan dökme malzemedir.  Bu bir nevi polyesterdir. Hakiki olan pres damla kehribar ise daha doğal, kaliteli ve değerlidir.

En iyi kehribar hangisidir diye merak edecek olursanız Kuzey ülkelerinden yani İskandinavya ve Ukrayna başta olmak üzere Baltık ülkelerinden çıkartılanlardır.

Zar Kehribar Nedir?

Zar kehribarda, kehribar çeşitlerinden biridir. Tesbih yapımında kullanılan bu taş güzelliği ile göz alıcıdır. Zar kehribar tesbihler orijinal kehribar malzemesi değildir.  İngilizcesi amber olan ve dünyada da bu şekilde bilinen kehribar damla ve bunların çeşididir. Zar kehribar özellikleri başında yapay bir malzeme olarak değerlendirilmesi gelmektedir.

Zar kehribar nasıl anlaşılır derseniz ısıtılan bir iğneyi zar kehribara batırdığınızda etrafa reçine yani çam kokusu yayılıyorsa kehribarın gerçek olduğunu söyleyebiliriz.


Kehribar Taşı Faydaları

Kehribar taşının faydaları da en az özellikleri kadar dikkat çekmektedir. Geçmiş çağlardan günümüze kadar varlığını sürdüren bu taş sağladı faydalar ile kişilere oldukça iyi gelmektedir.

Bilinen kehribar taşı faydaları aşağıda detaylı olarak maddeler halinde dikkatinize sunulmuştur.

Kehribar Nasıl Anlaşılır?

Kehribar taşının gerçek olup olmadığını kızılötesi ile bakarak kolayca anlayabilirsiniz. Bu taşta tek renk bulunmadığı için kızılötesi ile bakıldığında sahip olduğu gökkuşağı renlerini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra kehribar taşını ısıya tuttuğunuzda buram buram çam kokusu etrafa yayılacaktır. Eğer taş gerçek değilse ortaya plastik boya kokusu yayılmaya başlayacaktır.

Ayrıca gerçek kehribar taşı suyun üzerinde yüzer ve batmaz. Su testini kullanarak da taşın gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.  Taş eğer sahte ise suyun dibine çökecektir. Buna ek olarak işlenmiş gerçek kehribar oldukça serttir. Örneğin iğne batırdığınızda ona işlemez. Eğer taş sahte ise iğne kolayca batacaktır.

Güzelliklerinin yanı sıra kehribar taşının faydaları da oldukça dikkat çekmektedir. Sizde günlük hayat ve özel hayatınızda kehribar taşı kullanılarak yapılmış olan aksesuarları tercih ederek sağlınıza faydası olan yararlarından faydalanabilirsiniz.

Kehribar Taşı Kolye Faydaları

Kehribar taşı kolye ne işe yarar diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Kehribar taşının en önemli özelliklerinden birisi de 'Ağrı giderici' olmasıdır.  Hamilelik döneminde anne adaylarının bu taşı kolye olarak kullanması, boğazda meydana gelen enfeksiyonları yok edip guatrın oluşmasını engellemektedir.

Bunun yanı sıra bebekler için kehribar kolye kullanan anneler gördükleri faydadan bir hayli memnundurlar. Ağrı ve diş salyasının hafiflemesinde etkili olan kehribar taşını sizde gönül ferahlığı içinde kullanabilirsiniz.


Kehribar Taşı Yüzük Faydaları

Günümüzde de yoğun olarak tercih edilen kehribar taşlı aksesuarlar her geçen gün daha da talep görmektedir. Kolye, bileklik ve yüzük olarak piyasada satışı yapılan kehribar taşının meraklıları da son zamanlarda hızlıca artmaktadır.

Özellikle yüzük tasarımları beyler ve erkekler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Sizde hem şıklığından hem de saymakla bitmeyen kehribar faydalarından yararlanmak için kehribar yüzük modellerini tercih edebilirsiniz.


Kehribar Taşları Renkleri ve Anlamları

Sağlık problemlerinde iyileştirici etkileri olan kehribar taşı den farklı tona sahip olan bir taştır. Bu renk farklılıkları ürünün özelliklerinin değişmesine neden olmaktadır. Tamamen doğal bir taş olan kehribar taşlarını incelediğimizde boyut ve renk olarak tamamen ikiye ayrıldığını görürüz.

Bu taş sadece bal, karamel, limon ve vişne renklerinde doğa da bulunmaz.  Baltık kehribar taşının dışında bulunan kehribarlar kırmızı, mavi ve yeşil renklerde bulunabilmektedir. Bu kadar renk seçeneğine sahip olmasında birçok faktörün etkisi bulunmaktadır.

Bu taşın renginin oluşmasına etki eden etmenler arasında ışığın taşın içindeki dağılımı ve içindeki oluşumlara göre meydana gelmesi gelmektedir. Kehribarın sahip olduğu renk milyonlarca yıl içerisinde reçinesinin toprağın içinde saklandığı ve dünyanın hangi alanında bulunduğu gibi pek çok faktörlerden etkilenmektedir. Bu faydalı taşın renginin alternatif tıpta hiçbir anlamı bulunmamaktadır. Önemli olan ise Baltık kehribarı olmasıdır.

Baltık kehribarı, bütün renklerinin içinde bol miktarda bulunan ve tamamen doğal olan süksinik asit sayesinde etkisini göstermektedir. Sağlık açısından birçok önemi olan bu taşta rengin sağlık üzerinde çok etkisi bulunmaktadır.

İçerisinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde her derde deva olan kehribar taşını herkesin kullanmasını öneririz. Bu taş sayesinde olumsuz enerjilerden arınabilir ve sağlığımız için önemli bir adım atmış oluruz. Bunun yanı sıra strese karşı koruyucu etkisi olan bu taş ile kendimizi daha iyi hissedebiliriz.

Kehribar Taşı Özellikleri ve Faydaları

Kehribar taşı özellikleri arasında ilk başta gelen aslında onun bir taş değil fosilleşmiş bir çam ağacının reçinesi olması gelmektedir. Yıllarca kehribar taşının Bayburt’ta kömür ve çıra zannederek yakıldığı bilinmektedir. Sonrasında değeri anlaşılmış ve ona göre kullanılmaya başlanmıştır.

Günümüzde de yoğun bir şekilde takı ve süs eşyası yapımında kullanılan kehribar taşı açık sarıdan kızıla doğru giden bir renk çeşidine sahiptir. Bu taş yarı saydam bir yapıya sahip olan bir taştır. Ayrıca kırılgan bir yapıya sahip olan kehribar taşı toprağa gömüldüğü takdirde küçük cisimleri kendine çekme özelliğine sahiptir.

Kehribar taşına zaman içerisinde pek çok fosilleşmiş böcek ve bitkilerin yapışması onu diğer taşlardan ayıran en önemli özelliklerden biridir. Bu sebeple içinde böcek ve bitki fosillerinin olduğu kehribar taşları daha kıymetli kabul edilmektedir.

Bu taş ısıtıldığı takdirde birçok özelliği su yüzüne çıkmaktadır. Bunların başında gelen elektriksel ve manyetik özelliklerdir. Eski çağlarda ağırlıklı olarak tıp alanında tercih edilen bu taş günümüzde artık bu amaç ile kullanılmamaktadır.

Geçmiş dönemlerde saflaştırılmış amber yağı tıp alanında genellikle isteri ve boğmaca hastalıklarının tedavilerinde etkili olmuştur. Bu dönemde tedavi amaçlı kullanılmasının yanı sıra parfüm yapımında da oldukça yoğun olarak kullanılmıştır.  Anadolu’da da kullanılan amber daha çok mürekkep imalatında tercih edilmiştir.

Bu taşın ait olduğu kimyasal grup organik bileşenlerdir. Renk olarak ise açık sarıdan kızıla ve bal renginden nadirde olsa yeşile çalan bir renk çeşidine sahiptir.  Kehribar taşının sertliği ise 2,5’tur. Özgül ağırlığı ise ’dur. Özdeşleştiği çakralar ise alt karın ve güneş sinir ağıdır.

Kehribar taşı nasıl anlaşılır ve sahtelerinden nasıl ayırt ederiz diye soracak olursanız eğer gerçek kehribar taşı çevresine mis gibi çam kokusu yaymaktadır. Piyasada kehribar taşı olarak satılan sahte taşlarda bu kokuya rastlamak pek mümkün değildir.

Sahte kehribar taşları genellikle cam, plastik ve sentetik çam sakızından yapılmaktadır. Sahte kehribar taşının zararları bulunmaktadır. En büyük zararının başında bedene temas ettiği alanlarda terleme sebebi ile tahriş ve kaşıntıya sebep olması gelmektedir.

Kehribar taşının bir diğer önemli özelliği de içerisinde bulunan amber asidinin doğal antibiyotik değerinde olmasıdır.  Oldukça kuvvetli ve iyileştirici bir taş olan kehribar bu özelliği sebebi ile eski çağlarda kehribar taşı “Şifa Taş” olarak kabul edilmiştir.

Kehribar Taşının Özellikleri Nelerdir?

Kehribar taşı özellikleri arasında mücevher değil fosilleşmiş bir reçine olması gelir. İlk çıkarıldığında oldukça mattır. Bu taş işlendikçe ve kullanıldıkça parlaklığı ve saydamlığı artar. Gerçek bir taş olmadığından bir hayli hafif ve yumuşaktır. Bu taş yapısında renk skalası barındırsa da iki ana renk öne çıkmaktadır. İlk renk saydam kehribar denilen sarıya çalan renk diğeri ise kızıla çalan renktir.

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar özellikleri başında içeriğinde oksijen, hidrojen, karbon ve süksinik asit gibi mineraller bulunması gelmektedir. Reçine fosilleşmeye başlamadan önce arı, sinek ve kurtçuk gibi canlıları içine hapsederek onlarında fosilleşmesini sağlamaktadır. Fosilli kehribar olarak çıkartılmış olan kehribar taşları oldukça değerli olmalarının yanı sıra tarihe de ışık tutmuş oluyorlar.

Bu taş güneş ışığına ve ısıya bağlı olarak renk değiştiren bir taştır. Takı ve aksesuarlarda yoğun olarak kullanılan bu taşın piyasada pek çok çeşidi bulunmaktır. Bunlar aşağıda olduğu gibidir.

Kehribar Taşı Nerede Bulunur?

Kehribar taşı genellikle Baltık Denizi, Lübnan, Meksika, Sicilya, Dominik Cumhuriyeti, Kanada, Atlantik ve Romanya’dan çıkarılmaktadır. Bu taşın Baltık Denizinden çıkartılanlarına “Baltık Kehribarı” adı verilmektedir. Bir diğer adı da “Polonya Kehribar Taşı”dır. Bu taş uzun yıllardır süs eşyası ve takı yapımının gözde taşları arasında yerini korumaktadır.

Kehribar yataklarının dünya üzerinde en yoğun olduğu yer Rusya’nın Kaliningrad bölgesidir. Hatta bu alan yatakların %90’ına sahiptir.  Kehribar yatakları ayrıca Ukrayna, İsveç, Hollanda ve İngiltere’de yoğun olarak görülmektedir.

Kehribar Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Her doğal taşta olduğu gibi kehribar taşının da etkisini daha iyi gösterebilmesi için mutlaka düzenli aralıklar ile temizlenmesi gerekmektedir. Böylece kehribar taşı faydaları daha iyi ortaya çıkacak ve ayrıca taşında ömrü uzayacaktır.

Bu taşın temizlenmesinde farklı yöntemler kullanabilirsiniz. İlk olarak ılık bir su ve taşı çizmeyecek bir bez ile temizlik işlemini yapabilirsiniz.  Bu yöntemlerde dikkat etmeniz gereken en önemli şey tabi ki temizleme aşamasında kesinlikle kimyasal kullanmamanızdır.

Tercih edebileceğiniz bir başka temizleme yöntemi ise zeytinyağı yöntemidir. Kuru bir bezin üzerine dökmüş olduğunuz zeytinyağı ile taşınızı temizleyebilirsiniz. Bu işlem sonrasında parlaklığını yitirmiş olan taşınızın eskisi gibi parladığını fark edeceksiniz.

Bu yöntemlerin yanı sıra taşınızı belli aralıklar da dakika olacak şekilde toprağın üzerine bırakmanızı öneririz. Bu işlem sayesinde kehribar taşında biriken kötü enerjiyi atmasını sağlayabilirsiniz.  Bu işlemi yaparken dikkatli olmanızı öneririz. Çünkü kehribar taşını direkt güneş ışığına maruz bırakmanız onun rengini ve özelliklerini yitirmesine sebep olacaktır.

Kehribar Taşı Nerelerde Kullanılır?

Kehribar taşı pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle süs eşyası ve takı yapımında tercih edilen bu taş güzelliği ve faydaları ile de dikkatleri üzerine toplayan bir taştır. Günümüzde de bey ve bayanlar için aksesuarların önemi göz ardı edilemez.

Özel günlerde ve günlük hayatlarında kıyafet seçimlerine özen gösteren kadın ve erkekler bileklik ve kolye tasarımları ile şıklıklarını tamamlamak isterler. Bu sebeple hem faydaları hem de tasarımları açısından kehribar taşı bileklik, kolye ve yüzük modelleri onlar için ilk sıralarda yerini almaktadır.

Elmas iş gümüş tasarım atölyesi de son moda ve en şık gümüş kehribar taşlı yüzük modelleri ile sizlere özel günleriniz de eşlik etmektedir. Gümüş kehribar taşlı yüzükler ile hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Kehribar taşının sarıya çalan bir rengi olduğunu belirtmiştik. Bunun dışında oltu taşı adı verilen siyah kehribar taşı da bulunmaktadır. Siyah kehribar taşı fiyatları sarı kehribar taşına göre farklılık gösterebilmektedir.  Bu taş daha çok tesbih yapımında tercih edilmektedir. Erkekler için özel olarak tasarlanan kehribar tesbih modelleri de özel günlerde sevdiğiniz beylere alınabilecek hediyeler arasında yerini almaktadır.

Gümüş Kehribar Taşlı Erkek Yüzük

Güzelliği ile göz kamaştıran kehribar taşlı erkek yüzük modellerini uzman kadromuz ile Elmas İş kalitesinde sizlere özel olarak tasarlayıp üretmekteyiz. Günlük ve özel hayatınızda sizde şıklığınıza şıklık katmak ve göz alıcı olmak için gümüş koleksiyonumuz arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Özel olarak usta eller tarafından üretilen her bir aksesuar titizlik ve özen ile vitrinlerdeki yerini almaktadır. ayar gümüş kullanılarak üretilen kehribar taşlı yüzük modellerini isterseniz sarı ya da beyaz altın kullanarak da üretebilmekteyiz.

Dikkat çeken ve şık gümüş kehribar taşlı erkek yüzük tasarımlarını görmek için tıklayınız.

Kehribar Taşlı Erkek Gümüş Yüzük

Kehribar taşlı erkek gümüş yüzük modellerinin her biri tamamen el işçiliği ile tasarlanıp üretilmektedir. Klasik, spor ve modern tarzlarda uzman ekibimiz tarafından hazırlanan her bir tasarım sizlere özel olarak da tasarlanabilmektedir.

Güzelliklerinin yanı sıra tasarım aşamasında tercih edilen sembol ve motif işlemeleri de bu özel yüzük modellerini daha da çarpıcı hale getirmektedir. Sizde özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etmek ve yüzlerinde ufakta olsa bir tebessüm yaratmak adına faydaları saymakla bitmeyen kehribar taşı yüzük modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Kehribar taşlı yüzüklerin fiyatlarına bakacak olursak bu tasarımlarda öncelikli olarak hangi madenin kullanıldığını dikkate almamız gerekmektedir. Altın kullanılarak üretilen her bir yüzük modeli gümüş kullanılarak üretilmiş olan tasarımlara göre daha yüksek fiyatlardan satışı yapılmaktadır.

Bunun yanı sıra kullanılan madenin ağrılığı da aksesuarlarda fiyat farkı yaratan ana unsurların başında gelmektedir. Altın kullanılarak tasarlanıp üretilen yüzükler gümüş madeni kullanılarak yapılan yüzük modellerine göre daha yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır.

Gümüş aksesuarları tercih ederken mutlaka güvenilir mağazalardan garantili olarak alışveriş yapmanızı öneririz. Günümüzde birçok firma maliyeti aşağıya çekmek ve yüksek kar elde etmek amacı ile gümüş üretiminde bakır madenine yer vermektedir. Üretimde kullanılan bakır madeni üretilen gümüşün renginin kızıl olmasına ve kalitesinin düşmesine neden olmaktadır.

Firmamız için müşteri memnuniyeti olmazsa olmazlarımız arasındadır. Bu nedenle Elmas İş gümüş tasarım atölyesi olarak üretimde kati suretle bakır madenine yer vermemekte ve kendi yöntemimiz olan alloy karışımını kullanmaktayız. Bu sayede rengi kızıl olmayan, oldukça kaliteli ve uzun ömürlü tasarımları üretebilmekteyiz. 

Kehribar Taşlı Aksesuarda Doğru Adres Elmas İş

Elmas iş gümüş tasarım atölyesi olarak uzun yıllardır siz değerli müşterilerimiz için aksesuar tasarlayıp üretmekteyiz. Uzman kadromuz ve kaliteli malzemelerimiz ile modayı takip eden şık tasarımları sizlerin beğenisine sunmaktan son derece memnunuz.

Ürünlerimizin her biri ayar gümüş kullanılarak tasarlanıp üretilmektedir. İsteğinize bağlı olarak beğendiğiniz aksesuarları 10 ayar ya da 14 ayar sarı veya beyaz altın kullanarak da üretebilmekteyiz.

Ömür boyu bakım ve onarım garantisi altında olan aksesuarlarımız arasından kendiniz ya da sevdikleriniz için seçim yapabilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kredi kartına uygun ödeme ve taksit imkanları sayesinde istediğiniz ürünlere hızlıca ulaşabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Türkiye’nin her alanına ücretsiz kargo imkanı ile de satın almış olduğunuz aksesuarlarınıza kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Sizlerde şık olmak ve modayı takip etmek istiyorsanız gümüş kehribar taşlı yüzük modellerimizi hemen görmek için tıklayınız.

Gümüşte modanın nabzı Elmas İş ile tutulur…

Kehribar taşı faydaları ve özellikleri nelerdir. Kehribar taşı ile ilgili bir şey satın alırken nelere dikkat etmek gerekir. Hepsi Elmas İş BLOG'da.Kehribar Bileklik Faydaları Nelerdir? Kehribar Bileklik Taşının Gerçekliği Nasıl Anlaşılır ve Ne İşe Yarar?

Bebeklerde dahil olmak üzere her yaştan kişinin takabildiği kehribar bileklik uzun yıllardır şifa amacıyla kullanılan bir üründür. Doğal taş satan yerlerden temin edebileceğiniz ancak orijinal kehribar olmasına dikkat etmeniz gereken bu taşın özellikleri nelerdir? Kehribar bileklik ne işe yarar sizler için araştırdık.

Kehribar Bileklik Faydaları Nelerdir?

Şık ve kullanışlı bir takı olan kehribar bileklik görselliği dışında faydaları nedeniyle de kullanılan bir takıdır. Damla kehribar olarak adlandırılan kehribardan çeşidinden üretilen bu bileklikler açık sarıdan kızıla doğru giden bir renk tonuna sahiptir. Saydam yapısı olan ve kolayca kırılabilen bileklikleri ya da kolyeleri dikkatli kullanmak gerekir. Bu doğal kehribar bilekliğin faydaları şunlardır:

Kehribar Bileklik Taşının Gerçekliği Nasıl Anlaşılır?

Pek çok kişi kehribar bileklik ne işe yarar diye araştırdığında sayısız faydasına hemen ulaşabiliyor. Özellikle de bebeklerde kullanımıyla dikkat çeken bu doğal taşı alıp kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak piyasada farklı fiyat skalalarında satışa sunulan ürünün gerçek kehribar olup olmadığını nasıl anlayacaksınız? Sadece aksesuar olarak değil şifa niyetiyle kehribar bileklik almak istiyorsanız şu yöntemleri deneyerek taşın doğallığını test edebilirsiniz:

Kehribar Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir

Kehribar Taşı Faydaları ve Özellikleri Nelerdir

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir