sakarya uli / Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü - Ücretsiz | Hangi Üniversite

Sakarya Uli

sakarya uli

BÖLÜM BAŞKANINDAN

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizleri Bölümümüzde görmekten büyük mutluluk duymaktayız. Uluslararası İlişkiler Bölümünü tercih etmeniz, Bölüm Öğretim Üyelerinin bilgi ve becerilerinden faydalanma konusunda istekli olmanız, bizleri ayrıca gururlandırmaktadır.

Bölümümüzü her geçen gün sizlerden gelecek geri bildirimler aracılığıyla daha güçlü ve daha aktif hale getirmeye gayret ediyoruz.

Burada alacağınız eğitim sayesinde, öncelikle Uluslararası İlişkiler alanında disiplinler arası bir anlayışla kapsamlı bilgi edinmenizi arzu ediyoruz. Derslerimizin interaktif bir şekilde yapılmasını, sizlerin de farklı görüşlerinizi ders esnasında ifade edebilmenizi ve aynı zamanda takım ruhu içerisinde hareket edebilme kabiliyeti edinmenizi istiyoruz.

Sizlerin sosyal aktivitelere katılmanızı talep ediyoruz. Bu amaçla Bölüm Öğrenci Topluluklarına da ayrı bir önem ve destek vermekteyiz.

Uluslararası İlişkiler mezunlarının iş alanları her geçen gün artmaktadır. Sadece devlet kurumlarını düşünerek, kendi ufkunuzu daraltmamalısınız. Edineceğiniz üç özelliğiniz – analitik düşünme becerisi, yabancı dil ve disipline ilişkin mesleki bilgiler – sayesinde, sizler, çok rahatlıkla uluslararası ve bölgesel örgütlerde, uluslararası firmalarda, sivil toplum kuruluşlarında, araştırma merkezlerinde ve uluslararası yapılanmalarda yer alabilirsiniz.

ERASMUS programı çerçevesinde sizlerin AB ülkelerindeki bir üniversitede en az bir dönem eğitiminizi devam ettirmenizi hararetle destekliyoruz.

Üniversitemizin kütüphanesi her geçen gün gelişmektedir. Basılı ve elektronik kitap sayımız, 4,5 milyonun üzerindedir. Öğrencilerimize ödünç dizüstü bilgisayarlarda verilmektedir.

Üniversitemizin civarında çok sayıda öğrenci yurtları bulunmaktadır. Bu nedenle Sakarya’da barınma konusunda sıkıntı yaşamanız mümkün değildir. Zaten Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü de, şehir merkezine çok yakındır. Ulaşım kolaylıkla yapılabilmektedir.

Genç ve dinamik bir akademik kadromuz vardır. Her geçen gün bu kadromuz genişlemektedir. Bu genç arkadaşlarımız, kendi sahalarında akademik bilgi ve becerilerini geliştirme konusunda yoğun çalışmaktadır.

Her yıl çok sayıda akademik toplantılar düzenliyoruz. Sizleri de bu toplantılarda görmek istiyoruz.

Yine her yıl sizleri mesleğinize ilişkin olarak çeşitli devlet kurumlarına ve özel kuruluşlara ücretsiz götürmekteyiz. Bu programlara katılmanızı istiyoruz.

Kapımız her zaman öğrencilerimize açıktır. Sorunlarınızı, taleplerinizi ve görüşlerinizi tarafımıza iletirseniz çok memnun oluruz.

MEDYA / Haberler / Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Öğrenci Topluluğu AB Başkanlığını Ziyaret Etti

Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Öğrenci Topluluğu öğrencilerinden oluşan heyet, 2 Haziran tarihinde AB Başkanlığını ziyaret etti.

Katılım Politikası Daire Başkanı Aysel Çamur ve AB İşleri Uzmanlarımız, öğrencilere Türkiye-AB ilişkileri ve AB üyelik sürecinde gençlere yönelik burs ve eğitim fırsatları konularında bilgi verdi.

Gençlerin her yönden kendilerini geliştirmelerinin, yabancı dil bilgilerini artırmalarının, topluma fayda sağlayacak çalışmalar yapmalarının öneminin vurgulandığı toplantıda, Erasmus+, Jean Monnet Burs Programı ve Avrupa Koleji gibi imkanların öğrenciler için çok değerli fırsatlar olduğu belirtildi.

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir