carrefour enginar / Penguen Enginar G # | CarrefourSA

Carrefour Enginar

carrefour enginar

Ekstraktlı Enginar Suyu Ml.

EKSTRAKTLI ENGİNAR SUYU
Ekstraktlı Enginar Suyu Nedir?
Aksu Vital Enginar Suyu, enginar ekstraktına pastörizasyon işlemi uygulanarak elde edilen bitkisel bir özsudur Kurutulmuş bitkilere özel ekstraksiyon yöntemleri uygulayıp elde edilen bitki özlerine ekstrakt denir. Ekstrakt en basit anlatımıyla bitki özü anlamına gelir.
Aksu Vital Enginar Suyu, tüm kalite ve hijyen kontrolleri yapılmış hammaddelerden elde edilmektedir, katkısız ve doğal olarak tüketiciye sunulmaktadır. 
 
Ekstraktlı Enginar Suyunun Faydaları Nelerdir?
Aksu Vital Enginar Suyu içeriğindeki enginar; papatyagiller familyasından olup mavi-mor renkli çiçekler açan ve 50– cm boyunda çok senelik otsu bir bitkidir. Anavatanı Güney Avrupa ve Akdeniz bölgesidir. Enginar ülkemizde en çok Ege ve Marmara bölgesinde yetiştirilmektedir.
Enginarın etken maddesi sinarin'dir. Ayrıca, fenolik bileşikler, inülin ve mineraller bakımından zengindir. Yaprakları da tıbbi özellik taşıyan etken maddeleri içerir.
Enginarın içerisindeki yağ oranı düşüktür. Ama lif, vitamin, mineral ve antioksidanlar bakımından çok zengindir. Özellikle C ve K vitaminleri ve flotat oaranı yüksek, ayrıca fosfor, magnezyum, demir ve potasyum gibi önemli mineraller bakımından eşsiz bir bitkidir. Bilinen birçok faydası sebebiyle yüzyıllardır tıpta kullanılmaktadır.
Tüketim Önerisi: Bir çay bardağına, bardağın ¼’ü kadar Ekstraktlı enginar suyu doldurulur, kalan kısmı içme suyu ile tamamlanır.
Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Ürünün kalitesini korumak için, ısı, ışık ve nemden uzakta, °C’lik oda sıcaklığında saklayınız. Raf ömrü: 2 yıldır. 
Gramaj: ml
- Üretim tesisimizde ISO , ISO ve Helal standartları uygulanmaktadır.
- İşletme Kayıt No: TRK
 

 

nest...

batman iftar saati 2021 viranşehir kaç kilometre seferberlik ne demek namaz nasıl kılınır ve hangi dualar okunur özel jimer anlamlı bayram mesajı maxoak 50.000 mah powerbank cin tırnağı nedir